Tavistock Lansdown 700mm Floorstanding Vanity Unit | Mineral Blue | LAN700B.MB
£417.85
£417.85
£685.00
people are viewing this right now.
4 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Tavistock Lansdown 700mm Floorstanding Vanity Unit - Mineral Blue -LAN700B.MB
Bring back classic style with the Lansdown 700mm freestanding bathroom unit. These beautiful bathroom basin units are hand painted and feature 5 piece doors with tongue and groove effect side panelling. Lansdown bathroom furniture units also feature soft close doors to give a quiet and controlled closure. The traditional hand painted finish gives the Lansdown bathroom furniture range a timeless feel.
- Hand painted
-
Please Note: Basin, Handles & Taps Sold Separately
Technical Information
| Name | Tavistock Lansdown 700mm Floorstanding Vanity Unit | Mineral Blue | LAN700B.MB |
|---|---|
| Product Code: | LAN700B.MB |
| Vendor: | Tavistock |
| MPN: | LAN700BMB |
| Width: | 700mm |
| Style: | Traditional |
| Height: | 860mm |
| Manufacturer Guarantee: | 10 Years |
| Depth: | 410mm |
| Colour: | Blues |
| Type: | Freestanding Vanity Units |
| Size: | 700mm |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews

































