Origins Bridge Towel Rail Set Wall Mounted 405mm | Chrome | 7630-13
£156.00
£156.00
£195.00
people are viewing this right now.
5 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
The Bridge wall-mounted towel holder in chrome is clever and practical solution for compact bathroom spaces. With three sliding towel rails, they can be adjusted to suit your requirements.
Made from premium quality brass and stainless steel, it has concealed fixings for clean seamless look.
Add a touch of hotel luxury to your bathroom interior.
- Material: Chrome on brass & stainless steel
- Sliding bars
- Concealed fixings
- 10 Year Guarantee
Technical Information
| Name | Origins Bridge Towel Rail Set Wall Mounted 405mm | Chrome | 7630-13 |
|---|---|
| Product Code: | 7630-13 |
| Vendor: | Origins Living |
| MPN: | 763013 |
| Width: | 405mm |
| Style: | Modern |
| Height: | 225mm |
| Manufacturer Guarantee: | 10 Years |
| Depth: | 82mm |
| Colour: | Chrome |
| Range: | Bridge |
| Material: | Brass & stainless steel, Cromall |
| Type: | Towel Rails |
| Size: | 400mm |
| Weight (KG): | 1.06 |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews
