JTP Oval LED Illuminated Bathroom Mirror 1000mm H x 450mm W | OV450
£225.00
£225.00
£375.00
people are viewing this right now.
5 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
The JTP Oval LED Illuminated Bathroom Mirror 1000mm Hx450mm W is part of an exclusive Collection By Just Taps Plus. Manufactured from high quality Material for its good strength in Standard Finish. Just Taps Plus offers a 1 Year Manufacturers guarantee on their products, covering you against manufacturing defects and faulty materials, giving you peace of mind.
- Touch Sensor (touchpad for the light is blue when the light is off)
- Hung portrait only
- Colour temperature: 3000k-6500k
- Colour change by holding touch sensor
- Comes complete in eye-catching finish
- Manufactured from best quality material
- Images shown are for pictorial representation only
- Comes complete with 1 Year guarantee from the manufacturer
Technical Information
| Name | JTP Oval LED Illuminated Bathroom Mirror 1000mm H x 450mm W | OV450 |
|---|---|
| Product Code: | OV450 |
| Vendor: | Just Taps Plus (JTP) |
| MPN: | OV450 |
| Width: | 450mm |
| Style: | Modern |
| Shape: | Oval |
| Mounting Type: | Wall |
| Illumination Type: | LED |
| Height: | 1000mm |
| Depth: | 35mm |
| Colour: | Chrome |
| IP Rating: | IP44 |
| Type: | Illuminated Mirrors |
| Size: | 450mm |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews


