Origins Metro 800 x 600mm Mirror | Chrome | BR.8060.1135.S
£232.00
£232.00
£290.00
people are viewing this right now.
5 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
A distinctive slimline stainless steel frame for an uber urban bathroom look. The Metro is available in black or chrome.
A stylish mirror light can be simply fixed above the mirror to give extra illumination in the bathroom.
- Polished frame
- Frame material: stainless steel
- Portrait or landscape installation
- Suitable with wall mirror light LL.3000.LLP1
- 5 Year Guarantee
Technical Information
| Name | Origins Metro 800 x 600mm Mirror | Chrome | BR.8060.1135.S |
|---|---|
| Product Code: | BR.8060.1135.S |
| Vendor: | Origins Living |
| MPN: | BR80601135S |
| Width: | 600mm |
| Style: | Modern |
| Shape: | Rectangular |
| Height: | 800mm |
| Manufacturer Guarantee: | 5 Years |
| Depth: | 22mm |
| Colour: | Chrome |
| Range: | Metro |
| Material: | Stainless steel |
| Type: | Standard Mirrors |
| Size: | 600mm |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews


