Emerald Hey U Bathroom Mirror 700mm H x 500mm W | Illuminated | Chrome | HEY57
£201.36
£201.36
£324.78
people are viewing this right now.
5 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Emerald Bathrooms Hey U Bathroom Mirror 700mm Hx500mm W is part of an exclusive Hey U Collection By Emerald Bathrooms. Manufactured from high quality Glass Material for its good strength in Finish. Emerald Bathrooms offers a 2 Years Manufacturers guarantee on their products, covering you against manufacturing defects and faulty materials, giving you peace of mind.
- Illuminated mirrors with demister pad, sensor switch and energy saving led lights
- Comes complete in eye-catching finish
- Can be hung portrait or landscape
- Easy to use and install
- Manufactured from best quality glass material
- Images shown are for pictorial representation only
- Comes complete with 2 years guarantee from the manufacturer
Technical Information
| Name | Emerald Hey U Bathroom Mirror 700mm H x 500mm W | Illuminated | Chrome | HEY57 |
|---|---|
| Product Code: | HEY57 |
| Vendor: | Emerald Bathrooms |
| MPN: | HEY57 |
| Width: | 500mm |
| Style: | Modern |
| Shape: | Rectangular |
| Mounting Type: | Wall |
| Illumination Type: | Illuminated |
| Height: | 700mm |
| Colour: | Chrome |
| Range: | Hey U |
| Material: | Glass |
| Type: | Illuminated Mirrors |
| Size: | 500mm |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews

