Eastbrook Osterley Comfort Height Eco Vortex Close Coupled Pan White | 26.0263
£140.54
£140.54
£219.60
people are viewing this right now.
5 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Eastbrook Osterley Comfort Height Eco Vortex Pan White | 26.0263
The Eastbrook Osterley Comfort Height Eco Vortex Pan combines accessibility with powerful water‑saving performance. Its comfort height design improves ease of use, while the Eco Vortex flush ensures efficient and hygienic cleaning in every flush.
Key Features
- Product Code: 26.0263
- Brand: Eastbrook
- Range: Osterley
- Type: Comfort Height Eco Vortex Pan
- Technology: Eco Vortex Flush
- Height: Comfort Height
- Finish: White ceramic
Design Benefits
- Easier sitting and standing
- Powerful and water‑saving vortex flush
- Modern and hygienic styling
Important Information
- Seat and cistern sold separately.
- Please ensure compatibility with Osterley cisterns.
- Professional installation recommended.
Technical Information
| Name | Eastbrook Osterley Comfort Height Eco Vortex Close Coupled Pan White | 26.0263 |
|---|---|
| Product Code: | 26.0263 |
| Vendor: | Eastbrook |
| MPN: | 260263 |
| Width: | 380mm |
| Style: | Modern |
| Length: | 635mm |
| Height: | 490mm |
| Manufacturer Guarantee: | 2 Years |
| Colour: | White |
| Material: | Ceramics |
| Type: | Close Coupled Toilets |
| Size: | 2 |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews
