Oceana Arctic 300mm Drawer Line Base Unit | Gloss White
£120.25
£120.25
£185.00
people are viewing this right now.
4 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
The Arctic range is designed to add a touch of class to your bathroom.
- Supplied rigid, making it easier and faster to install
- Includes chrome finish handles
Technical Information
| Name | Oceana Arctic 300mm Drawer Line Base Unit | Gloss White |
|---|---|
| Product Code: | FB00444 |
| Vendor: | Oceana |
| MPN: | OCARB3W |
| Width: | 300mm |
| Style: | Modern |
| Manufacturer Guarantee: | 2 year guarantee covering any manufacturing defects |
| Depth: | 310mm |
| Colour: | Whites |
| Range: | Arctic |
| Type: | Storage Cabinets |
| Size: | 300mm |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews


