Origins Artemis Corner Glass Shelf | Chrome | 2119/24-00
£56.00
£56.00
£70.00
people are viewing this right now.
4 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
With its Slimline and ultralight, the Artemis corner semi-frosted glass shelf is a simple design that will suit many bathrooms.
Made of 6mm ultralight glass it has concealed chrome fittings for a clean seamless look.
- Material: Chromall
- 6mm Ultralight glass – semi-frosted
- Concealed fixings
- 10 Year Guarantee
Technical Information
| Name | Origins Artemis Corner Glass Shelf | Chrome | 2119/24-00 |
|---|---|
| Product Code: | 2119/24-00 |
| Vendor: | Origins Living |
| MPN: | 21192400 |
| Width: | 240mm |
| Style: | Modern |
| Height: | 20mm |
| Manufacturer Guarantee: | 10 Years |
| Depth: | 240mm |
| Colour: | Chrome |
| Range: | Artemis |
| Material: | Cromall |
| Type: | Shelves |
| Size: | 3 |
| Weight (KG): | 0.74 |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews

