Origins Docklands Octagon Mirror 600mm | Black | DKL-00T060-BK
£184.00
£184.00
£230.00
people are viewing this right now.
4 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
For artistic appeal and a bold geometric design, look no further than the Octagon mirror from the Docklands collection.
- Matt black frame
- Frame material: Stainless steel
- Mirror safety backing
- 5 Year Guarantee
Technical Information
| Name | Origins Docklands Octagon Mirror 600mm | Black | DKL-00T060-BK |
|---|---|
| Product Code: | DKL-00T060-BK |
| Vendor: | Origins Living |
| MPN: | DKL00T060BK |
| Width: | 600mm |
| Style: | Modern |
| Shape: | Octagon |
| Height: | 600mm |
| Manufacturer Guarantee: | 5 Years |
| Depth: | 25mm |
| Colour: | Black |
| Range: | Docklands |
| Material: | Stainless steel |
| Type: | Standard Mirrors |
| Size: | 600mm |
| Weight (KG): | 3.55 |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews


