Eastbrook 1200mm Hydropanel Marble Cream | 3.207
£140.40
£140.40
£234.00
people are viewing this right now.
4 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Eastbrook 1200mm Hydropanel Marble Cream | 3.207
The Eastbrook 1200mm Hydropanel in Marble Cream offers a warm marble‑effect finish suitable for shower enclosures and wetrooms. The large panel size reduces visible joins for a cleaner, more seamless look.
- Product Code: 3.207
- Brand: Eastbrook
- Product Type: Hydropanel
- Width: 1200mm
- Finish: Marble Cream
- Benefits: Warm marble effect, low maintenance, grout‑free
Additional Information:
- Trims, adhesives and sealants sold separately.
Technical Information
| Name | Eastbrook 1200mm Hydropanel Marble Cream | 3.207 |
|---|---|
| Product Code: | 3.207 |
| Vendor: | Eastbrook |
| MPN: | 3207 |
| Thickness: | 10mm |
| Width: | 1200mm |
| Style: | Square Edge |
| Length: | 2420mm |
| Height: | 2420mm |
| Manufacturer Guarantee: | 1 Year |
| Colour: | Cream/Beige |
| Material: | Ply & MDF |
| Type: | Wall Panels |
| Size: | 3 |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews
