Eastbrook Beauforte Straight Adjustable Front Bath Panel 1500mm White | 42.6034
£239.62
£239.62
£374.40
people are viewing this right now.
5 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Eastbrook Beauforte Straight Adjustable Front Bath Panel 1500mm White | 42.6034
The Eastbrook Beauforte 1500mm Straight Adjustable Front Bath Panel provides a reinforced, flexible finish for compact straight baths. Its adjustable design ensures a perfect fit and a clean, modern appearance.
Key Features
- Product Code: 42.6034
- Range: Beauforte
- Type: Adjustable Front Bath Panel
- Size: 1500mm
- Material: Reinforced Acrylic
- Finish: White
Design Benefits
- Ideal for compact baths
- Reinforced for added rigidity
- Modern seamless styling
Technical Information
| Name | Eastbrook Beauforte Straight Adjustable Front Bath Panel 1500mm White | 42.6034 |
|---|---|
| Product Code: | 42.6034 |
| Vendor: | Eastbrook |
| MPN: | 426034 |
| Width: | 25mm |
| Style: | Modern |
| Length: | 1500mm |
| Height: | 560mm |
| Manufacturer Guarantee: | 5 Years |
| Colour: | White |
| Range: | Beaufort |
| Material: | Extra strong reinforced acrylic |
| Type: | Front Bath Panels |
| Size: | 1500mm |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews
