Eastbrook Beauforte Straight Adjustable Front Bath Panel 1800mm White | 42.6032
£249.60
£249.60
£390.00
people are viewing this right now.
5 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Eastbrook Beauforte Straight Adjustable Front Bath Panel 1800mm White | 42.6032
The Eastbrook Beauforte 1800mm Straight Adjustable Front Bath Panel provides a reinforced, flexible solution for straight baths. Its adjustable design ensures a perfect fit, while the Beauforte construction delivers exceptional strength and durability.
Key Features
- Product Code: 42.6032
- Range: Beauforte
- Type: Adjustable Front Bath Panel
- Size: 1800mm
- Material: Reinforced Acrylic
- Finish: White
Design Benefits
- Adjustable for perfect alignment
- Reinforced for superior rigidity
- Modern clean styling
Technical Information
| Name | Eastbrook Beauforte Straight Adjustable Front Bath Panel 1800mm White | 42.6032 |
|---|---|
| Product Code: | 42.6032 |
| Vendor: | Eastbrook |
| MPN: | 426032 |
| Width: | 25mm |
| Style: | Modern |
| Length: | 1800mm |
| Height: | 560mm |
| Manufacturer Guarantee: | 5 Years |
| Colour: | White |
| Range: | Beaufort |
| Material: | Extra strong reinforced acrylic |
| Type: | Front Bath Panels |
| Size: | 1800mm |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews
