Eastbrook Belgravia 590mm 1TH Basin White | 24.0003
£90.62
£90.62
£141.60
people are viewing this right now.
4 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Eastbrook Belgravia 1TH Basin White | 24.0003
The Eastbrook Belgravia 1TH Basin in White offers a traditional yet elegant design suitable for classic bathroom interiors. The single tap hole allows installation of a mono basin mixer for a clean, modern touch.
Key Features
- Product Code: 24.0003
- Brand: Eastbrook
- Type: Basin
- Tap Holes: 1TH
- Finish: White Ceramic
Design Benefits
- Classic basin styling
- Durable and easy to clean
- Pairs with Belgravia pedestal
Important Information
- Pedestal sold separately.
Technical Information
| Name | Eastbrook Belgravia 590mm 1TH Basin White | 24.0003 |
|---|---|
| Product Code: | 24.0003 |
| Vendor: | Eastbrook |
| MPN: | 240003 |
| Width: | 598mm |
| Tap Holes: | 1 |
| Style: | Traditional |
| Length: | 470mm |
| Height: | 288mm |
| Manufacturer Guarantee: | 2 Years |
| Colour: | White |
| Material: | Ceramics |
| Type: | Pedestal Basins |
| Size: | 590mm |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews
