Eastbrook Bijou 550mm Basin 2TH White | 26.0106
£96.00
£96.00
£150.00
people are viewing this right now.
4 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Eastbrook Bijou 550mm Basin 2TH White | 26.0106
The Eastbrook Bijou 550mm Basin with 2 tap holes offers a traditional basin layout in a compact and stylish design. Ideal for smaller bathrooms and cloakrooms, it provides practicality without compromising on appearance.
Key Features
- Product Code: 26.0106
- Brand: Eastbrook
- Range: Bijou
- Type: Basin
- Width: 550mm
- Tap Holes: 2TH
- Finish: White ceramic
Design Benefits
- Traditional 2‑tap layout
- Ideal for compact bathrooms
- Durable ceramic construction
Important Information
- Taps and waste are sold separately.
- Compatible with Bijou pedestal or semi pedestal.
- Professional installation is recommended.
Technical Information
| Name | Eastbrook Bijou 550mm Basin 2TH White | 26.0106 |
|---|---|
| Product Code: | 26.0106 |
| Vendor: | Eastbrook |
| MPN: | 260106 |
| Width: | 550mm |
| Tap Holes: | 2 |
| Style: | Modern |
| Length: | 430mm |
| Colour: | White |
| Material: | Ceramics |
| Type: | Pedestal Basins |
| Size: | 550mm |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews
