Eastbrook Henbury End Bath Panel 700mm 3mm White | 42.5072
£21.50
£21.50
£33.60
people are viewing this right now.
5 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Eastbrook Henbury End Bath Panel 700mm 3mm White | 42.5072
The Eastbrook Henbury 700mm End Bath Panel provides a clean, traditional finish for Henbury baths. Its lightweight 3mm acrylic construction offers an affordable and stylish solution for completing your bath installation.
Key Features
- Product Code: 42.5072
- Range: Henbury
- Type: End Bath Panel
- Size: 700mm
- Material: 3mm Acrylic
- Finish: White
Design Benefits
- Lightweight and easy to fit
- Traditional clean appearance
- Cost‑effective finishing solution
Technical Information
| Name | Eastbrook Henbury End Bath Panel 700mm 3mm White | 42.5072 |
|---|---|
| Product Code: | 42.5072 |
| Vendor: | Eastbrook |
| MPN: | 425072 |
| Width: | 25mm |
| Style: | Modern |
| Length: | 700mm |
| Height: | 510mm |
| Manufacturer Guarantee: | 2 Years |
| Colour: | White |
| Range: | Henbury |
| Material: | Acrylic |
| Type: | End Bath Panels |
| Size: | 700mm |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews
