Eastbrook Type 21 600 x 600mm Compact Panel Radiator Gloss White | 25.0106
£71.73
£71.73
£358.63
people are viewing this right now.
5 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Eastbrook Type 21 600 x 600mm Compact Panel Radiator Gloss White | 25.0106
The Eastbrook Type 21 Compact Panel Radiator in 600 x 600mm Gloss White offers strong heating performance in a slim, modern design. Ideal for medium‑sized rooms requiring efficient warmth and a clean aesthetic.
Key Features
- Product Code: 25.0106
- Brand: Eastbrook
- Type: Type 21 Compact Panel Radiator
- Dimensions: 600 x 600mm
- Finish: Gloss White
Design Benefits
- Enhanced heat output
- Slim, unobtrusive profile
- Clean gloss white finish
Important Information
- Valves sold separately.
Technical Information
| Name | Eastbrook Type 21 600 x 600mm Compact Panel Radiator Gloss White | 25.0106 |
|---|---|
| Product Code: | 25.0106 |
| Vendor: | Eastbrook |
| MPN: | 250106 |
| Width: | 600mm |
| Style: | Modern |
| Length: | 70mm |
| Height: | 600mm |
| Manufacturer Guarantee: | 10 Years |
| Colour: | White |
| Material: | Mild Steel |
| Type: | Radiators |
| Size: | 600 x 600mm |
| BTU Delta @ 50 Degree's: | 2730 |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews


