Oceana Rio 1100mm Furniture Set & Basin in Gloss White (RH)
£578.50
£578.50
£890.00
people are viewing this right now.
4 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
The renowned Rio furniture set mixes in perfectly with the poly-marble basin, giving your bathroom a clean, modern look.
- Toilet Pan & Tap sold separately
- Supplied rigid for a swift and easy installation
- Features soft close doors which limits the daily wear and tear and provides a quieter closing action
- Includes silver finish handles
- Made in Britain to the highest quality standard
Technical Information
| Name | Oceana Rio 1100mm Furniture Set & Basin in Gloss White (RH) |
|---|---|
| Product Code: | FB04372 |
| Vendor: | Oceana |
| MPN: | ULRIFSW11R |
| Width: | 1100mm |
| Style: | Modern |
| Height: | 904mm |
| Manufacturer Guarantee: | 5 year guarantee covering any manufacturing defects |
| Depth: | 360mm |
| Colour: | Whites |
| Range: | Rio |
| Door Handed: | Right Hand |
| Type: | Combination Vanity Units |
| Size: | 1100mm |
| Door Type: | 2 Doors |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews



