Origins Outline 500mm Double Towel Rack | Black | 3235-14
£228.00
£228.00
£285.00
people are viewing this right now.
4 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Designed by world renowned Italian designer, Simone Micheli, the Outline range of black bathrooms accessories exude strength and style.
- Material: Brass & Cromall
- Design: Simone Micheli
- Concealed fixings
- 10 Year Guarantee
Technical Information
| Name | Origins Outline 500mm Double Towel Rack | Black | 3235-14 |
|---|---|
| Product Code: | 3235-14 |
| Vendor: | Origins Living |
| MPN: | 323514 |
| Width: | 500mm |
| Style: | Modern |
| Height: | 140mm |
| Manufacturer Guarantee: | 10 Years |
| Depth: | 260mm |
| Colour: | Black |
| Range: | Outline |
| Material: | Brass & cromall |
| Type: | Towel Racks |
| Size: | 500mm |
| Weight (KG): | 2.07 |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews
