Origins Outline Shower Basket | Black | 3218-14
£103.20
£103.20
£129.00
people are viewing this right now.
4 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Designed by world renowned Italian designer, Simone Micheli, the Outline range of black bathrooms accessories exude strength and style.
- Material: Cromall & Stainless Steel
- Design: Simone Micheli
- Concealed fixings
- 10 Year Guarantee
Technical Information
| Name | Origins Outline Shower Basket | Black | 3218-14 |
|---|---|
| Product Code: | 3218-14 |
| Vendor: | Origins Living |
| MPN: | 321814 |
| Width: | 241mm |
| Style: | Modern |
| Height: | 30mm |
| Manufacturer Guarantee: | 10 Years |
| Depth: | 110mm |
| Colour: | Matt Black |
| Range: | Outline |
| Material: | Brass & cromall |
| Type: | Baskets |
| Size: | 3 |
| Weight (KG): | 1.09 |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews

