Origins Pier Shelf Brackets x2 | Brushed Nickel | 185955
£40.00
£40.00
£50.00
people are viewing this right now.
4 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
A bathroom shelfie is a must in every self respecting bathroom and with 48 combinations, you’ll be sure to find one that suits your bathroom scheme.
- Material: Brass
- For use with Pier glass shelves
- Suitable for use with 8mm shelf thickness
- Concealed fixings
- 10 Year Guarantee
Technical Information
| Name | Origins Pier Shelf Brackets x2 | Brushed Nickel | 185955 |
|---|---|
| Product Code: | 185955 |
| Vendor: | Origins Living |
| MPN: | 185955 |
| Width: | 30mm |
| Style: | Modern |
| Height: | 18mm |
| Manufacturer Guarantee: | 10 Years |
| Depth: | 25mm |
| Colour: | Brushed Nickel |
| Range: | Pier |
| Material: | Zamac |
| Type: | Shelf Brackets |
| Size: | 2 |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews
