Origins Pirenei Soap Dish | Black | PI11-14
£41.60
£41.60
£52.00
people are viewing this right now.
4 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Square and curves combined to create a soft yet strong looking range. The Pirenei collection of bathroom accessories is a black finish on brass and cromall.
- Material: Black on Brass & Cromall
- Frosted glass dish
- Concealed fixings
- 10 Year Guarantee
Technical Information
| Name | Origins Pirenei Soap Dish | Black | PI11-14 |
|---|---|
| Product Code: | PI11-14 |
| Vendor: | Origins Living |
| MPN: | PI1114 |
| Width: | 110mm |
| Style: | Modern |
| Height: | 40mm |
| Manufacturer Guarantee: | 10 Years |
| Depth: | 112mm |
| Colour: | Matt Black |
| Range: | Pirenei |
| Material: | Brass & cromall |
| Type: | Soap Dishes |
| Size: | 3 |
| Weight (KG): | 0.37 |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews
