Origins Pirenei Soap Dispenser | Chrome | PI81-13
£51.20
£51.20
£64.00
people are viewing this right now.
5 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
The Pirenei glass soap dispenser and holder in chrome, with its strong lines and gentle curves, has a sleek and sophisticated feel that will suit many tap and brassware designs.
Manufactured from quality materials including brass, cromall and frosted glass, it has concealed fixings for a clean seamless look. The Pirenei range of coordinated bathroom accessories adds a stylish look to any modern bathroom interior.
- Material: Chrome on brass & Cromall
- Frosted glass
- Concealed fixings
- 10 Year Guarantee
Technical Information
| Name | Origins Pirenei Soap Dispenser | Chrome | PI81-13 |
|---|---|
| Product Code: | PI81-13 |
| Vendor: | Origins Living |
| MPN: | PI8113 |
| Width: | 69mm |
| Style: | Modern |
| Height: | 154mm |
| Manufacturer Guarantee: | 10 Years |
| Depth: | 91mm |
| Colour: | Chrome |
| Range: | Pirenei |
| Material: | Brass & cromall |
| Type: | Soap Dispensers |
| Size: | 3 |
| Weight (KG): | 0.39 |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews
