Ruby Bonnie Straight Ladder Radiator 1600x500mm | Brushed Bronze | RUBY108869
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Ruby Bonnie Straight 30mm Ladder Radiator
Add a touch of luxury to your bathroom with the Ruby Bonnie Straight 30mm Ladder Radiator. This stunning radiator features a brushed bronze finish, giving it a unique and elegant look that will elevate any bathroom design. With dimensions of H 1600 x W 500 x D 30mm, it is the perfect size for most bathrooms.
But what sets this radiator apart is its compatibility with both central heating systems and electric & dual fuel heating systems. This makes it a versatile and practical choice for any home. And with a 5 Year Guarantee, you can have peace of mind knowing that this radiator is built to last.
Key Features:
- Dimensions: H 1600 x W 500 x D 30mm
- Brushed bronze finish
- Compatible with central heating systems
- Can be used with electric & dual fuel heating systems
- Comes with 5 Year Guarantee for peace of mind
| Name | Ruby Bonnie Straight Ladder Radiator 1600x500mm | Brushed Bronze | RUBY108869 |
|---|---|
| Product Code: | RUBY108869 |
| Vendor: | Ruby Bathrooms |
| Width: | 500mm |
| Style: | Modern |
| Projection (mm): | 30mm |
| Height: | 1600mm |
| Manufacturer Guarantee: | 5 Years |
| Depth: | 30mm |
| Colour: | Brushed Bronze |
| Material: | Brass |
| Type: | Heated Towel Rails |
| Size: | 1600x500mm |
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information







