Origins Sonia Lux Angled Grab Bar | Chrome | 153244
£99.20
£99.20
£124.00
people are viewing this right now.
5 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
- Material: Chrome on brass
- Holding weight: 150kg
- Bar diameter: 25mm
- Concealed fixings
- 10 Year Guarantee
Technical Information
| Name | Origins Sonia Lux Angled Grab Bar | Chrome | 153244 |
|---|---|
| Product Code: | 153244 |
| Vendor: | Origins Living |
| MPN: | 153244 |
| Width: | 374mm |
| Height: | 172mm |
| Manufacturer Guarantee: | 10 Years |
| Depth: | 75mm |
| Colour: | Chrome |
| Range: | Lux |
| Material: | Brass |
| Type: | Grab Bars |
| Size: | 2 |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews

