Tavistock Cadence 500mm Isocast Basin for Unit | White | CA500IS
£89.40
£89.40
£149.00
people are viewing this right now.
4 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Tavistock Cadence 500mm Isocast Basin for Unit - White - CA500IS
Sophistication made simple. A clean and refreshingly uncomplicated design; Cadence's angular form perfectly captures understated style. Choose from an extensive collection that includes six sizes in four finishes with a host of handle choices and in-drawer lighting & storage options
Technical Information
| Name | Tavistock Cadence 500mm Isocast Basin for Unit | White | CA500IS |
|---|---|
| Product Code: | CA500IS |
| Vendor: | Tavistock |
| MPN: | CA500IS |
| Tap Hole Location: | Centre |
| Width: | 490mm |
| Tap Holes: | 1 Tap Hole |
| Style: | Modern |
| Projection (mm): | 420mm |
| Colour: | White |
| Range: | Cadence |
| Material: | Isocast |
| Type: | Cloakroom Basins |
| Size: | 500mm |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews












