Tavistock Nexus 1200mm Left Hand L| Shape Basin | White | DC12034
£126.00
£126.00
£210.00
people are viewing this right now.
4 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Tavistock Nexus 1200mm Left Hand L-Shape Basin - White - DC12034
Offering a sleek, streamlined finish, the Nexus isocast worktop basin features a generous wash space and is available in both left and right configurations for the perfect fit.
- Easy to Install
- Durable and Scratch Resistant
-
Please Note: Vanity Unit, Basin & Taps sold separately
Technical Information
| Name | Tavistock Nexus 1200mm Left Hand L| Shape Basin | White | DC12034 |
|---|---|
| Product Code: | DC12034 |
| Vendor: | Tavistock |
| MPN: | DC12034 |
| Width: | 1200mm |
| Tap Holes: | 1 Tap Hole |
| Style: | Modern |
| Projection (mm): | 360mm |
| Colour: | White |
| Range: | Nexus |
| Type: | Countertop Basins |
| Size: | 1200mm |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews



