Emerald Zenith Double Tumbler and Holder | Black | ZEN5K
£50.88
£50.88
£82.06
people are viewing this right now.
4 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Emerald Bathrooms Zenith Double Tumbler and Holder is part of an exclusive Zenith Collection By Emerald Bathrooms. Manufactured from high quality Material for its good strength in Black Finish. Emerald Bathrooms offers a 10 Years Manufacturers guarantee on their products, covering you against manufacturing defects and faulty materials, giving you peace of mind.
- Design beautiful contemporary bathroom furniture, in an elegant minimalist design
- High quality electroplated finish
- Double tumbler and holder in Chrome is part of a range of quality accessories from Emerald Bathrooms
- Leading the way and regularly setting the latest trends
- Offers units that are both exceptional in their function and aesthetic
- Carefully crafted to enhance your bathroom space
- Simple yet sophisticated
- Images shown are for pictorial representation only
- Comes complete with 1 year guarantee from the manufacturer
Technical Information
| Name | Emerald Zenith Double Tumbler and Holder | Black | ZEN5K |
|---|---|
| Product Code: | ZEN5K |
| Vendor: | Emerald Bathrooms |
| MPN: | ZEN5K |
| Width: | 195mm |
| Style: | Modern |
| Shape: | Square |
| Mounting Type: | Deck |
| Depth: | 67mm |
| Colour: | Matt Black |
| Range: | Legend |
| Finish: | Black |
| Type: | Tumblers & Holders |
| Size: | 2 |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews

