Tavistock Match 1000mm Isocast Basin (RH) | White | MA1BR
£264.60
£264.60
£441.00
people are viewing this right now.
5 products sold in last 1 hours.
Couldn't load pickup availability
Estimated Shipping:
Please Note: Images are for illustration purposes only.
Product description
Tavistock Match 1000mm Isocast Basin (RH) - White - MA1BR
An Isocast basin with integrated worktop can be purchased separately to complete the look of your new Match bathroom furniture. The Isocast basin is manufactured using Isocast, a mineral substrate topped with a tough resilient gelcoat to give a glossy finish which is both durable and easy to clean. The look is seamless and space efficient with a depth of only 380mm.
- Please Note: Vanity Unit, Worktop & Taps sold separately
Technical Information
| Name | Tavistock Match 1000mm Isocast Basin (RH) | White | MA1BR |
|---|---|
| Product Code: | MA1BR |
| Vendor: | Tavistock |
| MPN: | MA1BR |
| Width: | 1000mm |
| Tap Holes: | 1 Tap Hole |
| Style: | Modern |
| Projection (mm): | 380mm |
| Colour: | White |
| Range: | Match |
| Material: | Isocast |
| Type: | Countertop Basins |
| Size: | 1000mm |
Deliveries
Delivery Policy
- Zone 1 & 2 orders are dispatched within 3-7 working days
- Express delivery within 1-3 working days
- Please Note: For Merlyn, Roman & Lakes products, please allow 4-9 working days for delivery unless Express is selected!
Delivery Map
Please refer to our Delivery Page for further information

Product Reviews


















